O jednotce

10. 7. 2008
Naše jednotka je zařazená v kategorii JPO 2, je předurčena k dopravním nehodám, požárům, živelným pohromám, technickým a dalším zásahům s výjezdem do 5 minut. V současné době spadáme pod Integrované bezpečnostní centrum IBC HZS MSK v Ostravě (POS 100).

Volací znak základnové radiostanice naší jednotky je : PNJ 800 Naše jednotka byla první v ČR , která se skládá z placených a dobrovolných hasičů.

“Po jednáních byl na základě usnesení Městského zastupitelstva od 1.8.1992 zřízen „Dobrovolný veřejný požární sbor“ se zařazením osob vykonávajících tuto službu jako své povolání. 9 pracovníků slouží ve 24 hodinových směnách, velitel a účetní v 8 hodinových směnách.” (Citát z archivu jednotky)

V praxi to vypadá tak, že první výjezd tvoří směna 1+1, nebo 1+2 (dle nemoci a dovolené) a ta je doplněná dvěma hasiči na pohotovosti. V případě hlášené události, směna povolá pohotovost a vyjíždí družstvo 1+3, nebo 1+4. V případě větších zásahů jsme schopni sestavit další družstva z dobrovolných hasičů, ti jsou svolávání pomocí SMS zpráv (dříve pomocí PAGERU), nebo sirénou.

Naše jednotka je vysílána k mimořádným událostem především ve Frenštátě p. R. a do přilehlých obcí jako jsou: Trojanovice, Kunčice p.O., Tichá, Lichnov, Bordovice a samozřejmě všude tam, kde nás pošle IBC.

ZALOŽEN V ROCE 1878 - LETOS SLAVÍME 146 LET.
   Naši sponzoři:
ALVE